Su geçirmez parke

Su geçirmez parkeler kolay monte sistemine sahip olduklarından zemine uygulanması kolaydır

Laminat parkelerin yüzeyleri , sıvı temasına karşı dirençli olsa da nem ve rutubetli ortamlarda kullanılması üretici tarafından tavsiye edilmemektedir. Bu sebeple banyo ve mutfak gibi alanlarda kullanılmak üzere su geçirmez özelliğe sahip olan plastik parke modelleri kullanılmaktadır. Kompozit teknolojisiyle üretilen bu parkeler , çizilmelere, sıvı dökülmelerine ve güneş ışınlarına karşı koruma sağlayan özel katmanlardan oluşmaktadır.

Yoğun trafikli mekanlara uygun olmasından ötürü ev veya iş yerinizde rahatlıkla kullanabilirsiniz. Antibakteriyel, akustik özellikteki modelleri de mevcuttur. Banyo ve mutfak gibi zeminin sıvı temasına etkilenebilecek alanlarda kullanmak için idealdir.

  • Su geçirmez parkeler, hem malzeme hemde kurulum açısından seramik karolardan önemli ölçüde ekonomiktir.
  • Seramik zemin kaplama malzemelerinin, parkelerin aksine ısı yalıtımı düşüktür. Bu sebeple banyo ve mutfak gibi alanlarda su geçirmez parke kullanmak ısı yalıtım bütçenize de katkı sağlayacaktır.
  • Çok fazla renk ve desen sahip olan parkeler, evinizde, işyerinizde veya mimari projelerinizde sizlere geniş bir tercih imkanı sunar.
  • Kolaylıkla montajını yapabileceğiniz bu parkelerin , kilitli sistem, yapıştırma veya kendinden yapışkanlı özelliklerine sahip da olanları mevcuttur.
  • Kusurlu zeminler için mükemmel bir seçimdir. Yapısı itibari ile kalın ve dayanıklı olduğu için kusurlu zemini rahatlıkla gizleyebilir. Ekstadan zeminin iyileştirilmesi için ücret ödemenize gerek kalmaz.
  • Yüzeyindeki dekor görünümleri diğer parkelere kıyasla daha belirgin ve inandırıcıdır. Ahşap ve taş desenleri ile sizlere çok fazla alternatif sunar.

Lvt – Lüks Vinil Zemin Kaplaması

Yapısı itibari ile sıvı temasına karşı oldukça dirençlidir. Bir çok renk ve desene sahip olduğu gibi kilit sistemli, kendinden yapışkanlı modelleri de mevcuttur. Lvt parkeler, çoğunlukla ahşap parkeler için problem oluşturan zeminlerde kullanılmaktadır. Suya karşı dirençli olması mutfak ve banyo gibi ortamlarda tercih sebebidir. Pvc malzemeden üretilmesi çizilmelere karşı dayanıklılık, sıvı ve yüksek aşınma direncine sahip olmasından ötürü yoğun trafikli alanlarda da çok fazla tercih edilmektedir.