Lamine Parke Modellerimiz

Tamamen doğal olan 100% gerçek ahşap malzemeden üretilmektedir. İnsan sağlığına zararlı materyaller barındırmaz. Mekanda ses izolasyonu sağladığı gibi antibakteriyel ve elektrostatik  bir yüzeye sahiptir. Bu sebeple evinizde veya iş yerinizde rahatlıkla kullanabilirsiniz. Lamine parkelerin bakımı düzenli bir şekilde yapıldığında çok uzun bir kullanım ömrüne sahiptir

Dendro parke

Hayalinizdeki mekana ulaşmanız için ihtiyacınız olan mükemmel dokunuşlar.

Şerifoğlu parke

Ahşap yüzeyindeki farklı dokunuşlar ile yaratılan ürünler, estetik ve işlevselliğin hayatınızda neden önemli olduğunun kanıtı.

Lamett parke

Belçika – Lamett ürün grupları, bütçeye uygun zeminlerden ve çok sofistike parkelere kadar çeşitlilik gösterir.

Royal parke

Yaşam tarzınıza uygun mekanlar. Özenle seçilmiş doğal ahşap kaplamaları.

Lamine Parkelerin Özellikleri

Lamine parkeler doğal ahşap malzemeden üretilen zemin kaplama malzemeleridir. Parke yüzeyinde gerçek ahşap malzeme kullanılmasından ötürü temizlik ve bakımı diğer parke türlerine göre biraz daha zordur.Bu sebeple yoğun trafik olan mekanlarda çok fazla tercih edilmemektedir.

Parke yüzeyi UV ışınlarına karşı dayanıksız olmasından ötürü, yılda 1 kez masif parkelerin uygun parke yağı kullanılarak bakımının yapılması gerekebilir. Lamine parkeler anti statik bir yüzeye sahip olduğu için evinizde yürürken bunun rahatlığını hissedebilirsiniz.

Lamine parkeler sadece elektrikli süpürgeyle temizlenebilir ve paspaslanabilir Ancak elektrikli süpürgeyle temizlerseniz, çizilmeyi önlemek için fırçayı nozulun üzerine taktığınızdan emin olun. Elektrikli süpürgenin yeterli olmadığı alanlarda lekeleri yalnızca paspaslayarak çıkarabilirsiniz.

Yağlı parke zemini asla sadece suyla paspaslamanızı önermiyoruz. Çünkü koruyucu yağı çıkarırsanız parke zemininiz inatçı lekelere karşı oldukça savunmasız olacaktır. Bu nedenle, yıkama suyunuza parke koruyucu uygun bir temizlik ürününü ekleyebilirsiniz. Yıllık bakım için ise uygun parke cilasını kullanabilirsiniz.

 • Zemini düzenli olarak elektrikli süpürge veya yumuşak bir süpürge ile temizleyin; Parke yüzeyinde kalan toz ve toprak parkeye zarar verebilir.
 • Lekeleri iyi sıkılmış bir bezle hemen çıkarın. Aşınmış lekelerin çıkarılması zor olabilir.
 • Paspaslarken asla çok fazla su kullanmayın; bunun yerine iyi sıkılmış bir zemin bezi kullanın.
 • Zemini asla temiz suyla temizlemeyin, daima yağlı parkenin bakımı için bir ürün kullanın.
 • Geleneksel temizlik ürünlerini kullanmayın.
 • Kapı girişlerinde ki paspasları , dış kapı yüzeyine yerleştirin.
 • Sandalye ve masa ayaklarının altına bez, keçe gibi zemin koruyucuları yerleştirin. Renkli zemin koruyucuları kullanmayın!
 • Hasarlı veya yıpranmış topuklu ayakkabı giymekten kaçının.
 • Tekerlekli sandalyelerin altına koruyucu bir paspas yerleştirin.
 • Saksıların altına koruyucu bir tabak yerleştirin.
 • Ağır nesneleri zeminde sürüklemeyin, parkenin çizilmemesi için yukarı kaldırın.
 • Açık pencerelere dikkat edin – yağmur suyu zemine zarar verebilir