Çim Halı

Doğal görünüme sahip olan yapay çimdir. Polipropilen veya Polietilen malzemelerden üretilmektedir.Olumsuz hava şartlarına uygun olduğu için 4 mevsim kullanabilirsiniz. Uv dayanımı yüksektir. Kullanım alanları ve şartlarına yönelik olarak bir çok model doğal görünümlü çim mevcuttur. Doğal görünümlü, suni çim ürünlerimizi dekoratif alanlarda, spor tesislerinde, peyzaj alanlarında, duvar yüzeylerinde vb. alanlarda kullanabilirsiniz.

Suni çim çeşitleri ve suni çim fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için iletişim bilgilerimizi kullanabilirsiniz.

dekoratif çim

Dekoratif çimler;  park, bahçe, otel bahçesi, havuz kenarı, duvar yüzeyleri gibi geniş uygulama alanına sahiptir. 7mm, 9mm ve 11mm olmak üzere çeşitleri bulunmaktadır.

Spor Çim

Spor çimleri futbol, multisport, rugby, tenis gibi spor alanları için uygun ürünlerdir. Fifa sertifikalı ürün grupları da futbol sahaları için çoğunlukla tercih edilmektedir.

Peyzaj Landscape Çim

Peyzaj çimler, doğal çimin yetiştirilemediği alanlarda rahatlıkla kullanabilirsiniz. Bakım maliyeti oldukça düşük ve temizliği kolaydır. 20mm ‘den başlayıp 50mm kadar farklı modelleri bulunmaktadır.

Doğal çimlerin bakım giderleri, sulama maliyetleri, harcanan zaman ve en önemlisi istenen sonuçların her zaman alınamaması gibi sebeplerden dolayı suni çim (sentetik çim) halıya talepte artmıştır.Bunların yanısıra mekana verdiği görsel güzellik ve kullanım kolaylığı bu tip ürünlerin ön plana çıkmasına sebep olmuştur.

Doğal çime alternatif olarak üretilen sentetik çim, top oynama şartlarını doğal çim zemindeki etkileşimlerin aynısını birebir vermesi amacıyla uygulanıyor ve piyasaya sunuluyor. Sentetik çimin amaçlarından biride, doğal çime yönelik olduğu için özellikler neredeyse aynıdır.Tüm dünyada FIFA turnuvalarının eleme maçları suni çim üzerinde yapılmaktadır.

Suni çim ile yapılmış bir sahayı, doğal çimle karşılaştırılğında çok daha ucuz olduğu görülür.Sahanın bakımına harcanan zamandan ve masraftan tasarruf edilmesinin yanı sıra, doğal çim sahalara göre suni çim halı sahalar çok daha fazla oyun süresi sağlar.Ayrıca tüm hava şartlarında doğal çimden daha çok performans göstermektedir.Suni çim halıların ömrü düzenli bakımla beraber yaklaşık 10 yıl gibi bir zamana ulaşır.
Sentetik çim doğal çime alternatif olarak üretilmiştir.Temel özellikleri olarak görünüm ve kullanım şartları açısından iki ürün birbirine eşdeğerdir.

Zorlu Hava Koşullarına Karşı Dayanıklı

Günümüzde küresel ısınma ile birlikte dünyanın bir çok bölgesi ekstrem hava koşulları görülmektedir. Aşırı yağış, kuraklık, soğuk ve sıcak ülkemizde ve dünyanın bir çok yerinde sıkça gündeme gelmektedir. Bu sebeplerden dolayı doğal çim sahaların bakımı çok zorlaşmıştır ve çoğu zaman spor yapmaya elverişli düzeyde olamamaktadır. Öte yandan sentetik çim – suni çim tüm hava ve coğrafi koşullarda ideal performans sergiler.

Fiyat Performans Ürünü

Sentetik çim sahalar yapılması için gerekli ilk yatırım maliyeti doğal çime göre daha yüksek olmasına rağmen sentetik çim halıların çok uzun yıllar değiştirmeye gerek kalmadan kullanılabilinmesi, doğal çim halılara göre nerdeyse hiç bir bakım maliyetinin olmaması ve uzun vadede doğal çime yapılacak harcamalar da da göz önünde bulundurulursa sentetik çim- suni çim halının toplam maliyeti doğal çime göre daha düşük olmaktadır.
Doğal çimle kaplı sahalarda günlük oynama süresinde kısıtlamalar olması bu limitlerin sentetik yüzeyli çim halı sahalarda olmaması nedeni ile de sentetik çim sağlayacağı gelir potansiyeli açısından doğal çime göre daha avantajlıdır.

Uzun Kullanım Ömrü ve Garanti

Yeni nesil sentetik çimler uzun yıllar süren kullanım ömrüne sahiptir. Bu süre doğal çime göre oldukça fazladır. Bu durum özellikle halı saha yatırımcıları için büyük avantaj teşkil etmektedir. Bir kere yaptıkları yatırımdan sonra yıllar boyunca bir daha yatırım yapmayacak olmaları toplam karlılıklarını doğal çime kıyasla ciddi oranda arttırmaktadır.