Türkiyenin en büyük parke üreticisi

Ahşap Parkenin Farkı

< Ana Sayfaya Dönün

Zemin Döşemesinde Ahşap Devri

Hem estetik açıdan hem de doğal görünümü ve sağlığımıza verdiği değer açısından zemin döşemesinde artık ahşap devri başlıyor. Ahşabın sıcaklığı her daim daha farklıdır. Dekorasyon malzemelerinde vazgeçilmezlerden biri olan ahşap malzemeler, parkelerin de sırlarından biri.

Unutmamak gerekir ki ahşap en iyi ses ve ısı yalıtım malzemelerindendir. Zemin döşemesinde kullanılan diğer yöntemlerden farklı olarak ahşap laminat parke döşeme, sağlık ve temizlik açısından diğer zemin kaplamalarına oranla daha avantajlı ve güvenilirdir.

Hem doğal görünümü hem de daha uzun süre dayanabilmesi açısından uzun vadede düşünüldüğünde diğer zemin döşemelerine oranla daha ekonomik olduğu bile söylenebilir.

Ekonomik ve Uygun Fiyatları İle Ahşap Laminat Parkeler

Unutmamak gerekir ki ahşap en iyi ses ve ısı yalıtım malzemelerindendir. Zemin döşemesinde kullanılan diğer yöntemlerden farklı olarak ahşap laminat parke döşeme, sağlık ve temizlik açısından diğer zemin kaplamalarına oranla daha avantajlı ve güvenilirdir.Ahşap laminat parke kalitesini etkileyen faktörlerin başında ağacın sertliği, lif yapısı, doğal rengi ve çalışma oranı gelmektedir. Bunun dışında parkenin geometrik düzgünlüğü, tasarımı, paketinin rutubet oranı, sistre kalınlığı, yüzey düzgünlüğü, boyutu ve tasnifi de ahşap parkelerin kalitesini etkileyen faktörler arasındadır.

Parkelerde genellikle yoğunluğu 550 km/m3′den fazla olan ağaçlar tercih edilir. Çünkü yoğunluğu ve sertliği sayesinde daha az yıpranmakta, topuklu ayakkabı, mobilya ayağı gibi dış etkenlerden daha az etkilenirler. Parkeler uzun boy ve kısa boy olmak üzere iki şekilde üretilmektedirler. Özellikle uzun boy parkeler, Türkiye pazarındaki talebini günden güne arttırmaktadır. Bunun nedeni ise uzun boy parkelerin ağacın doğal yapısını, rengini ve desenini kısa parkeye oranla çok daha iyi yansıtabilmesidir.

Kısa boy parkelerin özelliklerine baktığımızda ise bu parkeler içinde rutubete ve neme en dayanıklı parkeler KESTANE ve MEŞE parkeler olduğunu görüyoruz. En çok çalışan parke ise KAYIN parkeler.

Günümüzde en çok tercih edilen ahşap laminat parkelerden uzun boy parkeler, hem renkleri hem renkleri hem de daha uyumu nedeniyle kısa boy parkelere göre daha kullanışlıdır.

Ahşap Laminat Parkeler Eviniz İçin En iyi Seçim

Evlerinizin vazgeçilmezi haline gelecek olan ahşap laminat parkeler, ısı ve ses yalıtımı açısından en kullanışlı parkelerdendir. Sağlığınızı ve temizliğinizi düşünüyorsanız zemin döşemelerinizde mutlaka ahşap parkeler tercih edin.

 

YASAL UYARI
Yayınlanan haberler, fotograflar ve köşe yazılarının tüm hakları Kaanparke’ye aittir. Kaynak gösterilse dahi haberler, fotograflar ve diğer yazıların tamamı özel ve yazılı izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir.
laminatparke01 laminatparke02 laminatparke03 laminatparke04 laminatparke05 laminatparke06 laminatparke07 laminatparke08 laminatparke09 laminatparke1Müşteri Yorumları

Müşteri yorumları tamamen firmadan bağımsız kullanıcıların özgün yorumlarıdır